בדיקת קרינה למען שמירת בריאות ילדינו

בדיקת קרינה ושמירה על סביבה בריאה לילדים שלנו

להיות הורה זה יכול להיות מפחיד. הורות מביאה עמה הרבה מאוד רגעים של אושר וחדווה וגם הרבה רגעים של חרדה ולחץ. כל הורה אחראי גם לטוב וגם לרע בחיי הילדים שלו. לעיתים לא משנה כמה ננסה לשמור על הילדים שלנו יהיו דברים שיוכלו לפגוע בהם או באיכות החיים שלהם כמו למשל נהגים חסרי אחריות על הכביש או אנטנות סלולאריות שפולטות קרינה אלקטרומגנטית ויכולות להיות גורם לתחלואה בסרטן. אם אנחנו רוצים לעזור לילדים שלנו להיות בטוחים ובריאים אנחנו חייבים לוודא שהסביבה שלהם תהיה סביבה בריאה. אנחנו חייבים לוודא שבסביבת הגן של הילדים שלנו, הפארק השכונתי והבית הפרטי שלנו אין עמודי חשמל של מתח גבוה או אנטנות סלולאריות – שני מכשירי טכנולוגיה רבי עוצמה שפולטים כמויות גבוהות של קרינה מסוכנת. בדיקת קרינה יכולה לאפשר לנו להפוך את סביבת החיים שלנו לסביבה בריאה עבור הילדים שלנו.

למה כדאי לערוך בדיקת קרינה בבתי ספר?

אחד המקומות בחיים של הילדים שלנו שהכי חשוב לערוך בהם בדיקת קרינה הוא בית הספר בו הם לומדים. הילדים שלנו מבלים כל יום שש שעות (ולפעמים ביום לימודים ארוך גם שמונה שעות או יותר) בבית הספר. כאשר בסביבת בית הספר יש מכשירים שפולטים קרינה גבוהה מעל המותר הילדים שלנו יכולים להימצא בסיכון. כיום, עדיין אין מספיק מחקרים בשביל לקבוע מה ההשפעה לטווח הארוך של קרינה אלקטרומגנטית על ילדים ועל התחלואה שהיא גורמת לה. קרינה מסוג זה יכולה לגרום למיגרנות, כאבי ראש חזקים, בחילות והקאות, סחרחורות, קשיים בריכוז ובראייה וגם במקרים קיצוניים לסרטן או לגידולים שפירים בראש ובשאר חלקי הגוף.

למה כדאי לערוך בדיקה בגני ילדים?

גם בגני ילדים מומלץ מאוד לערוך בדיקת קרינה. כאשר אנחנו בודקים את הקרינה אליה נחשפים הילדים שלנו בגן אנחנו יכולים לדעת בוודאות אם ניתן לשלוח אותם לגן כי בטוח שם או אם אנחנו צריכים למנוע מהם ללכת לגן מחשש שיחלו. חשיפה מרובה לקרינה עלולה להזיק לבריאות ולעיתים אנשים לא מקשרים בין תחושה פיזית רעה לחשיפה לקרינה. עלינו להיזהר גם מלחשוף את הילדים שלנו למשך שעות רבות למכשירי פלאפון וגם למכשירי טאבלט או מחשבים ניידים. בשביל לדעת מה כמות הקרינה במקום מסוים צריך מונה מיוחד ואיש מקצוע מומחה שימדוד זאת ויבצע את הבדיקה.

מהן הסכנות אליהן יכולה לגרום קרינה?

קרינה יכולה לגרום לסכנות רבות. יש אנשים שרגישים יותר לקרינה מאנשים אחרים בגלל סיבות של תורשה או רקע של מחלות אחרות. ילדים רגישים במיוחד לקרינה כי הגוף שלהם עדיין צומח והוא יכול להיות שברירי מאוד ופגיע כלפי השפעות מבחוץ. ילדים אשר נחשפו לכמויות גדולות מהמותר של קרינה עלולים להרגיש טוב עכשיו ורק בהמשך החיים שלהם ההשפעות של הקרינה יגיעו לידי ביטוי במחלות כמו גידולים שונים בגוף.

איך אפשר להתגונן?

השאלה היא איך אנחנו יכולים להתגונן בפני הקרינה הזאת? איך אנחנו יכולים לשמור על הילדים שלנו מפני סכנות הקרינה? הדבר הראשון והכי חשוב שאנחנו יכולים לעשות נגד קרינה הוא להיות מודעים מה כמויות הקרינה במקומות שונים בהם אנחנו והילדים שלנו נמצאים הרבה. עלינו לברר האם סביבת הלימודים של הילדים שלנו היא בעלת רמת חשיפה גבוה לקרינה, האם הבית שלנו בטוח עבור הילדים שלנו והאם שטחים ציבוריים שונים הם מקום שבטוח לשהות בו בחיי היומיום מבחינת רמת הקרינה שיש בהם.