טיפול בחרדות בעזרת פרחי באך

פרחי באך – וטיפול איכותי וטבעי בבעיות רגשיות

אף אדם הוא לא מושלם. לכל אדם יש עליות ומורדות, ימים בהם יש לו מצב רוח טוב וימים בהם יש לו מצב רוח רעה. פרחי באך יכולים לשנות את המצב מהקצה לקצה.לעיתים מצבי הרוח שלנו יכולים להעכיר את האווירה ולפגוע באיכות החיים שלנו. אנשים אשר יש להם כל יום מצב רוח רע עלולים לסבול מבעיות של דיכאון וחרדה. ההתמודדות עם בעיות אלו יכולה להיות קשה מאוד ולא נימה אך אם אנחנו רוצים להשיב את השמחה והשלווה לחיים שלנו אנחנו חייבים לעשות זאת. שיחות עם איש מקצוע כמו פסיכולוג או עובד סוציאלי יכולות לסייע לנו להרגיש יותר טוב. חלק מהאנשים בוחרים להיעזר גם בתרופות טבעיות העשויות מצמחים טבעיים. פרחי באך יכולים להרגיע את החרדה שלנו ולעזור לנו להתמודד עם העצבות שאנחנו חשים בלי תופעות לוואי קשות (שיש לתרופות פסיכיאטריות) ובלי סטיגמה חברתית.

למה חשוב להתמודד עם החרדה ולא לוותר לה?

הרבה אנשים חושבים שאם הם יתעלמו מהחרדה אז היא תעלם. האמת הפוכה ממחשבה זו. כאשר מתעלמים מחרדה יש לחרדה נטייה להתעצם ולגדול עד שהיא כבר קשה מנשוא. אם נבחר להתמודד עם החרדה שלנו (בעזרת אנשי מקצוע, משפחה וחברים או טיפול בחרדה) נוכל להיות חזקים יותר ונוכל לחיות חיים שלווים יותר. רק לאחר שנתמודד עם החרדות שלנו נוכל לצמוח מבחינה רגשית ולנהל אורח חיים תקין בכל תחומי החיים מעבודה ועד יחסים אישיים טובים עם בני המשפחה שלנו ובן או בת הזוג שלנו.

איך ניתן להתמודד עם בעיות חרדה?

יש הרבה מאוד דרכים להתמודדות עם חרדה. דרכים אלו כוללות:

  • שיחות עם פסיכולוג
  • עשיית ספורט באופן יומי
  • שינוי התזונה שלנו
  • לקיחה של תמציות פרחי באך
  • נסיעה לחופשה מרגיעה
  • הורדת לחץ בעבודה
  • שינוי הרגלי השינה שלנו
  • עיסוק בתחביב כמו ציור או פיסול

לא משנה איך נבחר להתמודד עם החרדה שלנו הדבר החשוב הוא שנתמודד מולה ולא ננסה להסתיר אותה. לאחר שנתמודד עם החרדות שלנו יהיה לנו קל יותר להיות בחברת אנשים ונרגיש יותר נינוחים ובטוחים בעצמנו.

האם טיפול תרופתי טבעי יעיל נגד חרדות?

טיפול תרופתי טבעי שכולל צמחי באך או צמחי מרפא אחרים יכול להיות יעיל נגד חרדות. כאשר החרדות שאנחנו חשים נובעות מלחצי היומיום כמו למשל דאגה לילדים או דאגה לפרנסה ואפילו חרדות "קטנות" כמו חרדות מבחן צמחים טבעיים ותרופות טבעיות יכולות להרגיע אותנו ולעזור לנו. יש מקרים בהן שימוש בתרופות אלו יכולות להיות יעיל מאוד בעוד שלאנשים מסוימים התרופות הללו לא עוזרות. לפני שאנחנו פונים לעזרה פסיכיאטרית כדאי לנו בהחלט לנסות לקחת צמחי באך.

האם גם ילדים יכולים להשתמש בפרחי באך?

בניגוד למה שהיינו רוצים לחשוב גם לילדים יכולות להיות בעיות חרדה. ילד שיש לו בעיות חרדה לא צריך להתמודד איתן לבד. אם אנחנו רוצים לעזור לילד שלנו עם החרדה שהוא חש אנחנו יכולים לתת פרחי באך להרגעה. הפרחים יוכלו לעזור לו להרגיש רגוע יותר והן גם לא יגרמו לו לתופעות לוואי כמו למשל טיקים או השמנה. הצמחים הללו מושלמים במיוחד לילדים ובני נוער שעדיין מתפתחים ולא צריכים בהכרח לקבל עזרה תרופתית של תרופות כמו פורזק למשל. כאשר לילד שלנו יש תקופה מלחיצה מאוד כמו תקופת הבגרויות למשל אנחנו יכולים לתת לו תרופות טבעיות להרגעה. גם ילדים אשר מתחילים ללכת לבית ספר חדש וחשים חרדה יכולים להיעזר באופן יעיל מאוד בתרופות טבעיות.

1