טיפול בעזרת אחיות פרטיות

אחיות פרטיות – לשמירה על חולי אלצהיימר

כאשר אנחנו צעירים יש לנו הרבה כוחות והבריאות שלנו בדרך כלל טובה, ככל שאנחנו מזדקנים כך הבריאות שלנו עלולה להתדרדר.המאמר הבא מסביר למה כדאי לשכור את שירותן של אחיות פרטיות. אנשים שמגיעים לגיל מופלג עלולים לסבול מדמנציה או ממחלת האלצהיימר. מחלות אלו גורמות לאובדן הזיכרון ולרפיון השכל.

אנשים שיש להם דמנציה או אלצהיימר לא יכולים לחיות לבד והם זקוקים להשגחה צמודה של אחיות פרטיות. במקום לשלוח את הקרובים שלנו שחולים במצבים אלו לבית אבות או למוסדר גריאטרי אנחנו יכולים לשכור אחות פרטית שתטפל בהם בבית. אחיות פרטיות יכולות להעניק טיפול מסור מאוד ואדיב לאנשים קשישים והן יכולות לעשות זאת באהבה רבה.

אחיות פרטיות – יתרונות של שכירת אחיות פרטיות

יש הרבה סיבות שבגללן כדאי לנו לשכור אחות פרטית לקרוב משפחה שלנו שלא יכול לתפקד ולטפל בעצמו. אחיות פרטיות יכולות להעניק לכל מטופל טיפול איכותי מאוד ברמה גבוהה. היתרונות של שכירת אחות פרטית הם:

  • אחות פרטית יכולה להעניק לבני המשפחה שלנו טיפולי חירום רפואיים (כמו החייאה למשל)
  • אחות פרטית תוכל להעניק להורים שלנו תחושה של ביטחון ושהם לא לבד
  • כאשר להורים שלנו יש אחות פרטית אנחנו יכולים להרגיש רגועים יותר וחופשיים יותר לנסוע לחופשות בחו"ל – כי יש מי ששומר עליהם
  • אחות פרטית יכולה להעניק להורים שלנו טיפול סיעודי כמו החלפת חיתולים או עזרה בהליכה לשירותים
  • אחות פרטית תוכל לרחוץ את ההורים שלנו ולאפשר להם להיראות מטופחים
  • אחות פרטית תוכל ללוות את ההורים שלנו לבדיקות שונות שעליהם לעבור

כאשר אנחנו שוכרים אחות פרטית אנחנו עושים להורים שלנו חסד גדול ואנחנו מאפשרים להם להזדקן בכבוד ובצורה יפה וגם מאושרת.

למה כדאי לנו לשכור אחות פרטית לטיפול בהורים שלנו?

אם ההורים שלנו הם חולי דמנציה אנחנו לא יכולים להשאיר אותם לבד ללא השגחה – כי הם יכולים ללכת לאיבוד, ליפול או אפילו לפגוע בעצמם מרוב בלבול וסערת רגשות. כאשר אנחנו שוכרים איש מקצוע שילווה את ההורים שלנו אנחנו מגנים עליהם ואנחנו מאפשרים להם להיות בטוחים בנוחות של הבית שלהם. אחד הדברים שהכי קשה לאנשים זקנים לעשות הוא לעזוב את הבית שלהם לבית אבות או למוסד סיעודי. אנשים קשישים גרים בבית שלהם במשך עשרות שנים ויש להם הרגלים קבועים. לעיתים דווקא בזמן של מחלה חשוב להשאיר את הקשיש בבית בסביבה שהוא כל כך מכיר ואוהב. רובנו לא יכולים להיות צמודים להורים שלנו ולשמור עליהם כל היום. כאשר אנחנו שוכרים עזרה מקצועית אנחנו יכולים לאפשר להורים שלנו להישאר בבית שלהם.

איך אחות פרטית יכולה לסייע בשיקום של חולי לב?

אחות פרטית יכולה לסייע מאוד לא רק לחולי אלצהיימר או לחולי דמנציה אלא גם לאנשים צעירים יותר שחוו אירוע לבבי. אירוע כמו התקף לב יכול לקרות גם לאנשים בני ארבעים או חמישים. החיים לאחר אירוע לב דורשים הסתגלות ושינוי קיצוני של ארוחות החיים. ליווי מקצועי של אחיות פרטיות יכול לאפשר לכל חולה לב להתרגל למצב הגופני החדש שלו ולהמשיך לחיות חיים מאושרים.

למה עדיף לעבור טיפולים רפואיים בבית ולא במוסד שיקומי?

באופן כללי עדיף לעבור טיפולים רפואיים בבית ולא במוסד שיקומי. כאשר אנחנו עוברים טיפולי שיקום בבית שלנו אנחנו זוכים לתמיכה ואהבה ואנחנו נמצאים בסביבה הטבעית שלנו. סביבה זו יכולה לעזור לנו להרגיש רגועים והיא יכולה לאפשר לנו להיות בטוחים יותר בזמן בו אנחנו חשים חרדה רבה בעקבות מחלה שחילנו בה או בעקבות פציעה שיש לנו. דווקא בזמן של שינויים כל כך גדולים אלו עלינו לדבוק במוכר – בבית ובמשפחה שלנו.