טיפול בפיגמנטציה

מה זה פיגמנטציה?

פיגמנטציה היא הופעה של כתמים על העור.יש הרבה סיבות שבגללן נשים וגברים סובלים מפיגמנטציה. סיבות אלו כוללת היריון אצל נשים, גיל ההתבגרות, חשיפה מוגברת לשמש, חשיפה לחומרים מסוכנים, כוויות וגם חשיפה לחומרים שאנחנו אלרגיים אליהם. טיפול בפיגמנטציה כולל טיפול על ידי רופא עור או על ידי קוסמטיקאית רפואית. קוסמטיקאיות רפואיות יכולות לעזור לנו מאוד לטפל בכתמים שיש לנו על העור ולהסתיר אותם. טיפולים אלו כוללים בדרך כלל טיפול בלייזר או טיפול בעזרת תכשירים רפואיים שונים.

למה כדאי לנו לטפל בפיגמנטציה?

טיפול בפיגמנטציה יכול לעזור לנו מאוד לשפר את ההופעה החיצונית שלנו. באופן טבעי כולנו רוצים להיראות יפה. כאשר יש לנו כתמים על העור אנחנו עלולים להרגיש חוסר ביטחון. כאשר העור שלנו מלא בכתמים המראה החיצוני שלנו נפגע ואנחנו נראים פחות אסתטי. טיפול בכתמים, העלמה שלהם והסתרה שלהם תאפשר לנו להרגיש יותר בטוחים בעצמנו בשלל אירועים ומפגשים חברתיים כמו דייטים, פגישות עסקים, מסיבות ועוד… . כאשר העור שלנו יראה טוב יהיה לנו יותר כוח והאור והיופי הפנימי שלנו יקרנו החוצה מהפנים שלנו.

יתרונות של טיפול בפיגמנטציה

יש הרבה יתרונות לטיפול בפיגמנטציה. טיפול בפיגמנטציה יכול לאפשר לנו לשפר את המראה הכללי שלנו. לעיתים כתמים בעור יכולים לגרום גם לגירוי בעור ואפילו לכאב. טיפול מוקדם בכתמים אלו יכול לאפשר לנו להציל את העור שלנו ולאפשר לו להיראות יפה יותר. טיפול מוקדם יכול לכלול לקיחה של כדורים או טיפול בקרמים שונים ומגוונים. ככל שהעור שלנו רגיש יותר כך יש יותר סיכוי שנסבול מהופעה של כתמים בו במהלך החיים שלנו. עלינו להקפיד לטפל בעור שלנו ולוודא שאנחנו לא משתמשים בקרמים שאנחנו אלרגיים אליהם ושאנחנו לא נמצאים זמן רב מדי בשמש בלי קרם הגנה מתאים. הקפדה על טיפול מניעתי היא הטיפול הטוב ביותר. אם כבר יש לנו כתמים בעור כדאי לנו לפנות לקוסמטיקאית מומחית לקבלת טיפול הולם ומותאם אישית.

איך מטפלים בפיגמנטציה?

חשוב להבהיר שפיגמנטציה דורשת טיפול מותאם אישית לכל מטופל. לכל אחד מאתנו יש סוג עור שונה ומאפיינים ייחודים של העור. בשביל שנטפל בהופעה של כתמים על העור שלנו או בשינוים שחלים בגוון העור שלנו עלינו לקבל טיפול שמתאים במיוחד לפיגמנטים (צבעים) של העור שלנו. טיפולים אלו יכולים לקחת מספר חודשים ולפעמים אף תקופות ארוכות יותר. הטיפולים כוללים טיפולים יסודיים מאוד עם קרני לייזר ותכשירים. לעיתים יש גם כדורים שאפשר לקחת נגד הפיגמנטציה של העור. חשוב להיות מודעים לכך שהופעה מרובה של כתמים יכולה להוות סממן מקדים למחלות שונות כמו סרטן העור למשל. אבחון וטיפול מוקדמים במצב זה יאפשרו לנו לחזור לחיות את חיי השגרה שלנו.