מטבחים מודרניים

לנגד עיניהם של מעצבי מטבחים מעוצבים מודרניים עומדים בדרך כלל מספר דגשים; ראשית, מטבחים מודרניים מבוססים בדרך כלל על מראה קלאסי וקוים נקיים. באופן זה, הם יבלטו  במשטחים וארונות חלקים ונטולי עיטורים ומניירות. בגלל אווירת הניקיון השוררת בעיצוב מטבחים מודרניים, תוכלו למצוא מטבחים הכוללים אלמנטים כגון שיש בגוון אחיד בעל ציפוי מבהיק וציפויי ארונות בעלי ברק פנינה ואפילו ברק מתכתי. ארונות המטבח מתאפיינים גם בחזיתות חלקות – לעיתים ללא ידיות.  הדבר גם מעניק מראה נקי וגם מקל על הניקיון.

מאחר שהפשטות והמינימליזם דומיננטיים גם הם במראה, יש מטבחים מודרניים  המכילים אך ורק פריטים שימושיים. המינימליזם כה בולט לעיתים, עד כי תוכלו לראות מטבחים מעוצבים מודרניים ריקים ממש המזכירים יותר בר יוקרתי מאשר מטבח. מטבחים מודרניים כאלו ניכרים בשטח רחב ידיים המוקף שיש ובמרכזו או בפיאותיו – פריט בודד כמו עציץ, טלפון וכדומה.

עם זאת, התפיסה המודרנית בעיצוב מטבחים רואה במטבח יותר מחדר שבו מכינים אוכל. תפיסה זו נותנת למטבח מקום של כבוד כחדר מרכזי ופעיל בבית, אם לא הפעיל ביותר. ככזה, יכילו מטבחים אפשרות לפינות נוספות כמו פינת מחשב או עבודה ואפילו משטח ליצירה או להכנת שיעורי בית.

מטבחים מודרניים מצטיינים גם בפונקציונליות, פרקטיות ונוחות על מנת לשפר את איכות החיים. ככאלה, ישלב בהם המעצב פתרונות חכמים להכנת האוכל, הגשתו ואיחסונו; דוגמה לכך הם המדפים הנשלפים שהם אלמנט בולט בעיצוב מטבחים. מדפים נשלפים משלבים גם נוחות וגם ניצול מירבי של השטח. המטבחים מצטיינים גם בנושא המגירות וניתן למצוא בהם מגירות בגדלים שונים לפי צרכי האחסון. דוגמה לכך הן מגירות לצינון או לחימום, מגירות לאחסון יין ואפילו מגירות המכילות מדיח כלים.

לגבי צבעי המטבחים המודרניים , כאן ישלטו הגוונים הבהירים כמו הלבן על גווניו – לבן צח, קרם ושמנת, אך גם צבעים קרים יותר כמו אפור בהיר בעל מראה כסוף ואפילו כחול מתכתי. על מנת להקנות מראה נקי ציפויי הארונות של המטבחים יהיו הרבה פעמים ציפויי פנינה בוהקים.