מטבח כפרי

עיצוב מטבח כפרי חשוב בראש ובראשונה לראות את הבית כמכלול. הכוונה לכך שהמראה שלו צריך להשתלב בסגנון הבית או הדירה ובאווירה הכללית השוררת במקום. בעניין האווירה, מטבח זה יתאים לבית בו שוררת אוירה משפחתית וחמימה, על שום עיצובו המשפחתי ואף אינטימי משהו. מטבח כפרי לבטח לא ישתלב על רקע של סלון מודרני או ריהוט מתכתי וקר בחדרי המגורים האחרים.ניתן לעצב את המטבח בעזרת תוכנת 3D שנמצאת באתר של איקאה.

מאפיינים דומיננטיים המאפיינים של המטבח כפרי הם מראה מיושן המשלב לעיתים ריהוט עתיק ומוטיבים המזכירים מטבחים אנגליים או אירופיים ממאות קודמות. מוטיבים אלו עשויים להיות שידה עתיקה המוצבת כהמשך לארונות המטבח ומתאימה להם בצבעה, דלתות ויטרינה מזכוכית אטומה או חלבית שעליהן חרוטים הדפסים ייחודיים או עיטורים פרחוניים. מטבח כפרי משלב הרבה פעמים מזווה לאחסון אוכל כנהוג בתקופות קודמות, וגם אי המוצב במרכז המטבח היכול לשמש כשולחן או משטח עבודה וגם מכיל מתחת למשטח מגירות, מדפים וארונות קטנים.

פריטים נוספים המאפיינים מטבח כפרי הם אביזרים לנוי המוסיפים לאוירה הביתית. הכוונה לפריטים כמו עציצים, צנצנות ומיכלי ריבה בעלי מכסים פרחוניים מבד, בקבוקים קשורים בסרט, כוסות יין עדינות ועוד. כאשר כל אלו מוצבים בתוך הויטרינה עשויים הם להוסיף חן רב למתחם מטבח כפרי.

בנוסף למראה המיושן מתייחד המטבח גם בחומרי גלם מובחרים ובצביעה אמנותית של ציפויי הארונות וחזיתותיהם.

אם עיצוב מטבח כפרי נעשה בהזמנה אישית, ניתן לתכננו בדגמים שונים לפי גודל המטבח ואפשרויות העיצוב ששטחו מרשה; כך למשל, במטבח ששטחו קטן ניתן לסדר מטבח בדגם טורי או דו טורי. שני דגמים אלו מתאימים למטבחים קטנים יחסית שעל מנת להקנות להם מראה מרווח מסדרים את הארונות והציוד לאורך קיר אחד. אם מדובר במטבח בו הקירות ניצבים זה מול זה – ניתן לעצב מטבח כפרי בדגם דו טורי, ואז הריהוט , הכלים הסניטריים והאביזרים יוצבו לאורך שני הקירות.

דגם נוסף אפשרי של המטבח הכפרי הוא מטבח בצורת אי. דגם זה עשוי להתאים במיוחד לעיצוב מאחר ששטחו מספיק גדול על מנת להוסיף שולחן או משטח שיש במרכז המטבח.