משרד חקירות

ישנה תפיסה שכזו לגבי שירותי משרד חקירות – שאנשים אחרים נדרשים אליהם, לא אנחנו. לנו זה לא יקרה ואלינו זה לא רלוונטי. נכון, ישנם מקצועות ועסקים שבאופן טבעי וקבוע נדרשים לחקירות פרטיות כחלק מההתנהלות השוטפת, כמו למשל עורכי דין משפחה, חברות ביטוח או חברות שסוגרות באופן תדיר עסקאות גדולות עם חברות או גורמים פרטיים אחרים, ולכן נדרשות לחקירות כלכליות שיבדקו את אמינות השותפים העתידיים שלהם.

אולם גם אנשים מהשורה, כמונו כמוכם, עשויים ביום בהיר אחד להזדקק לשירותי משרד חקירות. לא צריך בשביל זה לחיות חיים על הקצה או בתחום האפור, שכן איננו יכולים לדעת מה החיים יזמנו לנו. המקרה הנפוץ ביותר בו נדרש אדם מן הישוב לפנות לחוקר פרטי הוא במקרים של גירושים או של סכסוכים משפחתיים.

חקירות לקראת גירושים

משרד חקירות נדרש במקרים אלה לבצע חקירה מאומצת ולה השלכות מרחיקות לכת על חיי הלקוחות, הלא לגירושים ישנה השפעה כלכלית עצומה. גובה דמי המזונות שנקבע בהסכם הגירושים הוא קריטי לשני הצדדים, ומי שמצליח/ה להציג טיעונים וראיות לטובתו/ה יכול/ה להשיג את מבוקשו. החיסכון או הרווח, תלוי מי הצד שפנה למשרד החקירות, עשוי להסתכם בעשרות ומאות אלפי שקלים לאורך השנים.

ממצאי החקירה הפרטי עשויים אף להשפיע על הסדרי הראייה של הילדים – נקודה שכפי שכל זוג שהתרגש יודע, היא בעלת השפעה אדירה על איכות החיים ועל מידת האושר לאורך זמן, ולכן הערך של חקירה פרטית במקרה זה לא יסולא בפז.

משרד חקירות לחברות ביטוח

חברות ביטוח זקוקות בצורה שוטפת לשירותי משרד חקירות. החברות מוכרות פוליסות להמוני בתי ישראל, ואלה מפעילים את הפוליסה מפעם לפעם בעת הצורך ותובעים את החברה בתקווה לקבל פיצויים, בהתאם למוצר אותו רכשו.

אמנם רוב תביעות הביטוח הן אמיתיות ואמינות, אולם אחוז מסוים איננו, והחוסן הכלכלי של חברות הביטוח תלוי במידה רבה ביכולתן לפענח אילו תביעות הן שקריות או מוגזמות, וכך להימנע מתשלומים גבוהים שיפגעו בשורה התחתונה.

הונאת ביטוח היא תופעה מוכרת ומתועדת בעולם כולו, גם בישראל. מדי שנה ישנם עסקים ואנשים פרטיים המחפשים להוציא כסף מחברת הביטוח בשורה של תואנות שווא – ממציאים תאונות, פציעות, גניבות ועוד. כיצד יכולות חברות הביטוח לקבוע האם תביעה מסוימת אמיתית או מומצאת? ראויה או מוגזמת?

כאן נכנס משרד חקירות לתמונה. חוקרים פרטיים עוקבים אחר מבוטחים שהגישו תביעות ביטוח חשודות שלא בטוח שהן מבוססות על המציאות, וכך אולי לחשוף האם מדובר בניסיון הונאה שמטרתו להוציא מחברות הביטוח כספים שלא כדין.

ההשקעה בשירותי החקירות עבור חברות ביטוח היא זניחה ומתגמדת לעומת החיסכון האדיר בחשיפת ניסיונות הונאה שכאלה שחוסכת להן מאות אלפי שקלים ומעלה בשנה.

איך יודעים אם משרד חקירות מתאים וראוי?

על משרד חקירות להציג ניסיון מתאים בשירותי הביטחון או במשטרה, עם עדיפות לניסיון רב שנים בתפקידים רבים המעידים על התקדמות במערכת ועל רכישת כלים חשובים הקריטיים לכל חקירה.

חוקרים פרטיים חייבים להיות מנוסים במעקבים, בבילוש, בציוד המתאים ובדרך הנכונה והיעילה ביותר לנהל חקירה. חשוב להבין את הצרכים של הלקוח, ללמוד את התיק לעומק, ולדעת כיצד לגשת לנושא, אילו פעולות חשובות לפתיחת החקירה ואת אילו פעולות כדי להשאיר לשלב מאוחר יותר.

העבודה אף חייבת להתנהל בדיסקרטיות ולהישען רמת שירות גבוהה שלוקחת בחשבון את המצב הנפשי של הלקוחות, שלעיתים עלולים להיות נרעשים, רגישים או כועסים בעת הפנייה לחקירה, שכן הנסיבות הן לעיתים קרובות לא משמחות או מעיקות עבורם.

חוקר פרטי בצפון