על שירותי אחסון קבצים כבר שמעתם?

חשיבות האחסון

אם כבר קניתם אתר ברשת, דאגתם לעצב אותו, הכנסתם אליו תוכן איכותי והשקעתם בו זמן וכסף – צריך לשקול סוגיית האחסון. כל דף אינטרנט, פרטי או מקצועי, עליו להיות מאוחסן על שרתים מיוחדים. שרת כזה זה סוג של מחשב על שלא כמו מחשב פרטי איתו אפשר לגבות כמות ענקית של קבצים בו זמנית.

אחסון קבצים זהו לא עניין פעוט, לא כל חברת אחסון היא איכותית,ישנם המון חברות אחסון היום בעולם ובארץ כמו AMAZON, AZURE ובזק בארץ מסיבה זו צריך לבדוק כמה דברים –

סוג השרת – באינטרנט ישנן טכנולוגיות שונות, פורטלים מתוכננים באופן שונה לכן לא כל סוג שרת יוכל לאחסן את אתרכם. חשוב מאוד לבדוק אם שרתי החברה המדוברת מתאימים לאתר שלכם.

רצינות ואמינות – שרת שמפסיק לפעול מזיק מאוד לאתרכם, במיוחד אם מדובר על אתר עסקי. כל שנייה בה האתר לא פועל זה אומר הפסד כספים. עליכם למצוא חברה מוכרת ואמינה, כזו שיודעת לתחזק את השרתים שלה ולתקן את התקלות אם יש בכך צורך.

חבילת אחסון – איזו חבילה אתם צריכים? מה המחירים? כמו בכל ביצוע עסקה, חשוב לברר מהי התמורה שאתם מקבלים ביחס לתשלום. צריך לשים לב לגודל של חבילת האחסון ומהירות העברת הנתונים.

שרת בארץ או בחו"ל – כל מי שמחפש גיבוי בענן זול במיוחד, יכול להגיע למצב שבו משלם עבור שרת בקצה העולם. שרתים שכאלה פועלים לאט מאוד, הקצב של העברת הקבצים יכול להיות איטי להחריד ובמקרה של וירוס – אולי לא יהיה עם מי לדבר.

והדבר החשוב ביותר – בררו עם החברה שיש גיבוי של כל הקבצים שיש על השרת, עניין זה עוד יחסוך מכם עוגמת נפש בעתיד.

ומה השלב הבא?

אחרי שבחנתם את הדברים האלה, הגיע הזמן להשוות בין מס' האפשרויות השונות. בסופו של יום, ודאי תרצו להיות בטוחים שהינכם מקבלים שירות מצוין שיבטיח לאתר שלכם יציבות.

עם כל המידע שכאן למצוא שרת אחסון לפורטל שברשותכם לא צריכה להיות משימה מייגעת במיוחד, דרך צלחה!